ÕLID JA LISANDID

                                                                                  

Aastal 1936 arendas Ole Bardahl Seattle´is revolutsioonilise lahenduse mootoriõli määrivate omaduste parandamiseks, mis baseerub nähtusel polarisatsioon. See kujutab endast nähtust, mille puhul õli osakesed on polariseeritud ja toimivad nagu mikromagnetid, kleepudes õlitatava metalli pinnale. Antud põhimõte aitab säilitada õlikelmet, seeläbi vähendab hõõrdumist, kulumist, korrosiooni ja ekstreemsurvet metallpindade kokkupuutel ning mehaanilistes süsteemides.

Toode oli nii innovaatiline, et kohe pärast leiutamist salastati see USA valitsuse poolt sõjalise riigisaladusena. Teise Maailmasõja ajal oli Bardahli polariseeritud õli kasutusel USA armee tankides ja lennukites. Sõjajärgsetel aastatel läksid Bardahli õlid ja lisandid ka tavakasutusse ja viiekümnendate keskpaigaks oli Bardahlist saanud juhtiv mootoriõlide ja lisandite bränd USA-s.

Aastal 1954 alustas Bardahl tootmist Prantsusmaal ja käesolevaks ajaks on tehased ka Itaalias ja Hollandis. Bardahl on esindatud üleilmselt 90 riigis. Arendatud on tooteid nii auto/moto-, tööstus-, põllumajandus- kui ka toiduainetööstuste tarvis.

Mr. Ole Bardahli arendatud Polar-Plus tehnoloogia ja Nobeli auhinnaga pärjatud Fullereen C60 on võtmesõnad, mis iseloomustavad Bardahli toodangut ja tootearendust. Lisaks tavapärastele laboratoorsele arendustööle ja katsetele on Bardahlis arusaam, et parimaks testkeskkonnaks on reaalsed võistlused. Õli- ja kütuselisandeid testitakse võistlustel kõige ekstreemsemates tingimustes, kus need end ka läbi aegade korduvalt tõestanud on.
 
Vormel 1 ja kardi, NASCAR ja Indy, Dakar, motokross ja kiirkaatrite võistlused on olnud ja on siiani Bardahli toodete lõpptestimises olulisimal kohal. Bardahli õli ja kütuselisandid on spetsiaalselt arendatud töötamaks ka kõige ekstreemsemates tingimustes ja koormuste all. Bardahli tooted jätkavad määrimist ka seal, kus teised alt veavad.